Kínai kutatók olyan rendszert dolgoztak ki, ami a szénerőművekben keletkező füstöt műtrágyává alakítja. Újfajta ipari eljárást vezettek be egy kínai szénerőműben, hogy még azelőtt megkössék a működésből származó szén-dioxidot, hogy az kikerülne a légkörbe.
A megoldás lényege, hogy a rendszer közvetlenül műtrágyává alakítja az anyagot, így szükségtelenné válik a megkötött szén-dioxid föld alatti tárolása – írja az Interesting Engineering.
A South China Morning Post beszámolója szerint egy olyan zárt rendszerről van szó, amelynek egyik végén belép a füstgáz, a másik végén pedig…