A Szingapúrban megrendezett XXI. Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Világkongresszuson mutatták be a munkahelyi sérülések és megbetegedésekkel kapcsolatos, aktuális globális becsléseket. Az elemzés célja a szakpolitikai, üzleti és tudományos döntéshozók tájékoztatása és ennek kapcsolatában lehetővé tegyék a munkahelyi biztonság és egészségvédelem gazdasági hatásainak jobb megértését.
Az EU-OSHA legújabb projektje makroszintre koncentrálva, európai és nemzetközi összehasonlításban vizsgálta az elégtelen megelőző intézkedések eredményeként esetleg felmerülő társadalmi költségeket. Mindez összhangban áll az Európai Bizottság által az EU-OSHA számára meghatározott céllal, amelyet a munkahelyi egészségvédelemmel és biztonsággal kapcsolatos uniós stratégiai keret (2014–2020) prioritásként fogalmazott meg.
A munkavégzéssel összefüggő balesetek és megbetegedések társadalmi költségének átfogó becslése bonyolult feladat. Mégis elengedhetetlen, hogy a társadalmi döntéshozók felismerjék az elégtelen megelőző intézkedések következményeit, és ezáltal hatékony intézkedéseket tervezzenek a különféle szakpolitikai területeken. Ezért fontosnak tartották, hogy az emberek életminőségére gyakorolt gazdasági hatások pénzügyi egyenértékét valamilyen módon kifejezzék.
Ennek okán az EU-OSHA „A munkahelyi biztonság és egészségvédelem költségei és előnyei” elnevezésű, két szakaszból álló összefoglaló projektjében foglalkozik ezzel a fontos témával. Az első ütemben lezajlott az egyes tagállamokban rendelkezésre…